zaloguj / zarejestruj

Kliknij aby zalogować sę do systemu
lub zarejestrować jeśli nie masz konta.

Tel Infolinia 815 655 655

Infolinia czynna 8:00 - 16:00

Przejażdżka rowerem za plastikowe butelki

W Nałęczowie za przekazanie pustych butelek PET do recyklingu można bezpłatnie korzystać z rowerów miejskich. To element akcji edukacyjnej organizowanej przez Gminę Nałęczów we współpracy z marką Nałęczowianka pod hasłem „Uwierz w recykling”.

Akcja wymiany pustych butelek PET na darmowe przejazdy rowerami miejskimi w Nałęczowie łączy w sobie promocję recyklingu z promocją aktywnego trybu życia. Wystarczy przynieść minimum kilogram plastikowych butelek, by otrzymać aż godzinę darmowej jazdy Nałęczowskim Rowerem Miejskim. Jeżeli zaś przyniesiemy więcej butelek, ich waga zostanie proporcjonalnie przeliczona (np. pół kilograma butelek = 30 minut jazdy).

Zbiórka obejmuje bezbarwne, niebieskie i zielone butelki PET po wodzie i napojach o pojemności do 2,5 L. Butelki powinny być opróżnione, zgniecione i umieszczone (z zakrętką lub bez)  w foliowym worku oraz przekazane do Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ul. Poniatowskiego 15 w Nałęczowie. Butelki można oddawać w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 10:00 – 12:00. Butelki trafią do recyklingu, a uzyskane darmowe minuty na przejazdy – konto użytkownika w aplikacji Nałęczowskiego Roweru Miejskiego. Akcja trwa do wyczerpania limitu godzin, a aby z niej skorzystać należy zarejestrować się na stronie www.naleczowskirower.pl, gdzie można także znaleźć więcej informacji na temat promocji.

Organizatorem akcji jest Gmina Nałęczów, a sponsorem przejazdów – producent naturalnej wody mineralnej Nałęczowianka, której rozlewnia zlokalizowana jest właśnie w Nałęczowie. Celem akcji pod hasłem „Uwierz w recykling” jest budowanie świadomości, że butelki PET nie są odpadem, tylko cennym surowcem, który w 100% nadaje się do recyklingu. Dzięki odpowiedniej segregacji opakowania te mogą zyskać „drugie życie” i wrócić do nas jako np. buty, zabawki czy właśnie kolejne butelki.

Regulamin akcji "Uwierz w recykling"

Aplikacja mobilna

Apps image Google Play Image App Store Image

Apps image
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

POLITYKA PRYWATNOŚCI